W niektórych egzemplarzach rejestratorów jazdy Viofo A119 / A119S w zestawie z GPS mogą występować problemy gdy zasilanie do kamery jest podłączone poprzez moduł GPS. Typowe objawy:

  • niestabilne zasilanie i okresowe resetowanie kamery (wyłączanie / włączanie);
  • efekt "migotania" na wyświetlaczu oraz rejestrowanych nagraniach video;
  • niepoprawne wskazania GPS.

Tymczasowym rozwiązaniem jest podłączenie zasilania USB bezpośrednio do kamery zamiast poprzez moduł GPS. Wówczas w/w objawy powinny ustąpić.


Rozwiązania

Proponujemy dwa potencjalne rozwiązania tego problemu:


1. Podklejenie pianki usztywniającej EVA ("EVA foam") pod moduł GPS

Ponieważ źródłem problemu jest niedostateczny styk pomiędzy modułem GPS a kamerą, który może wynikać z niewielkiego luzu, nieinwazyjnym rozwiązaniem może być podklejenie specjalnej pianki EVA w miejscu montażu modułu, co usztywni montaż i zredukuje zbędne luzy. Montaż pianki jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności - demonstracja na filmie poniżej przygotowanym przez OCD Tronic (jęz. angielski):


Dla klientów borykających się z w/w problemem wyślemy pianki usztywniające EVA foam na nasz koszt - prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.


2. Wymiana modułu GPS oraz plecków kamery

Rozwiązaniem permanentnym jest wymiana modułu na nową wersję z poprawionymi stykami oraz niewielka przeróbka złącza zasilającego w kamerze. Link do filmu prezentującego operację wymiany: http://viofo.com.pl/video/Wymiana-tylu-kamer-A119-nowy-GPS.mp4


Egzemplarze kamer A119 / A119S GPS wykazujące objawy niepoprawnego funkcjonowania modułu GPS będą nieodpłatnie serwisowane w ramach gwarancji przez autoryzowany serwis Viofo w Polsce. Do usunięcia usterki wymagane będzie dostarczenie serwisowi modułu GPS oraz samej kamery.


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z serwisem Viofo (dane kontaktowe na stronie: http://viofo.com.pl/kontakt) lub z naszym biurem obsługi klienta jeśli kamera była zakupiona w sklepie WR24.PL.


Zobacz także

Szczegółowe objaśnienia problemów związanych ze stykami w kamerze Viofo A119 na forum Autowrzuta