Kamery samochodowe A119, A119S, A119 PRO i A129-G zostały w aktualizacjach firmware doposażone w funkcję automatycznego trybu parkingowego. W dużym uproszczeniu funkcja ta polega na tym, że kamera samoczynnie przełącza się w tryb detekcji ruchu podczas postoju pojazdu, a następnie wznawia pracę w trybie nagrywania ciągłego w pętli po wznowieniu jazdy. Po więcej szczegółów dotyczących funkcjonowania trybów parkingowych w kamerach samochodowych zapraszamy do osobnego artykułu na ten temat.


Jak uzyskać tryb parkingowy w A119/A119S/A119 PRO/A129-G?

Tryb parkingowy został udostępniony w ramach aktualizacji oprogramowania udostępnionego przez producenta. Aby uzyskać tę funkcję, należy zainstalować w kamerze najnowsze oprogramowanie.

  • Viofo A119 - firmware min. v3.3
  • Viofo A119S - firmware min. v2.1
  • Viofo A119 PRO - firmware min. v1.0
  • Viofo A129-G DUAL - firmware min. v1.0


Linki do stron, na których jest dostępny do pobrania firmware:

Oficjalna strona Viofo Polska

Strona producenta


Jak działa tryb parkingowy w A119/A119S/A119 PRO/A129-G?

Jeśli kamera nie wykryje ruchu przez 1m30s, to automatycznie przechodzi w stan spoczynku (Standby mode) i przełącza G-Sensor w najwyższą czułość. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to odczytów zebranych zarówno przez G-Sensor jak i tryb detekcji ruchu. W razie wykrycia ruchu w swoim polu widzenia, kamera wznawia nagrywanie w trybie poklatkowym (time lapse) i nagrywa w ten sposób przez co najmniej 1m30s jeśli nie wykryje dalszego ruchu w swoim polu widzenia. Jeśli ruch jest wciąż wykrywany, kamera kontynuuje nagrywanie w trybie time lapse. Jeśli kamera wykryje wstrząs (wibracje), to wznawia nagrywanie w trybie normalnym i kontynuuje nagrywanie jeśli wibracje wciąż występują, np. podczas jazdy. Jeśli wibracje ustąpią, to po 1m30s kamera ponownie przejdzie w stan spoczynku.


Zobacz także

Opis trybu parkingowego na oficjalnej stronie VIOFO Polska

Instrukcja instalacji firmware


Wideo-prezentacja funkcjonowania trybu parkingowego: