Producent kamer DOD w oficjalnej specyfikacji sugeruje stosowanie kart pamięci o maksymalnej pojemności 32GB. Możliwe jest jednak zastosowanie kart o większej pojemności, ale wymagane jest ich sformatowanie do systemu plików FAT32. Wielu naszych klientów z powodzeniem skorzystało z tego rozwiązania bez zgłaszania problemów z tym związanych.


Formatowanie do FAT32 zalecane jest m.in. na stronie internetowej oficjalnego dystrybutora DOD na rynek północnoamerykański. 

Zobacz: http://dod-tech.us/supportcenter/formatting-64gb-microsdxc-cards-for-dod-tech-cameras/


Tłumaczenie w/w poradnika z własnym komentarzem opublikowaliśmy także na naszym blogu, zapraszamy serdecznie:

http://www.wideorejestratory24.info/2014/10/formatowanie-kart-microsdxc-64gb-do-fat32-dla-kamer-dod.html


Formatowanie kart 64GB w kamerach DOD LS370W / LS470W

Kamery marki DOD z nowej serii LS370W / LS470W umożliwiają formatowanie kart pamięci o pojemności 64GB bezpośrednio w urządzeniu, bez potrzeby ich formatowania w komputerze. Po włożeniu karty i uruchomieniu rejestratora początkowo pojawia się komunikat "Włóż kartę SD", jednak należy go zignorować i poprzez menu sformatować kartę. Wbudowane mechanizm formatowania karty automatycznie zmieni system plików na FAT32 dzięki czemu karta będzie gotowa do użytku. Karty pamięci o pojemności 128GB należy formatować wyłącznie w komputerze za pomocą FAT32-Formatter. Formatowanie w kamerze dotyczy tylko kart o pojemności 64GB.


UWAGA! 

W niektórych przypadkach w trakcie formatowania karty pamięci bezpośrednio w urządzeniu, kamera zawiesza się na komunikacie "Proszę czekać" ("Please wait"). W takim wypadku należy kamerę zresetować / wyłączyć, a kartę sformatować w komputerze za pomocą aplikacji FAT32-Formatter.


Zobacz także prezentację wideo: