Komunikat "Błąd pamięci" pojawiający się zwykle krótko po rozpoczęciu nagrywania w kamerach G1WH / G1WC (Novatek) nie oznacza wadliwej karty pamięci. Zaobserwowaliśmy ten efekt w niektórych egzemplarzach kamer z kartami zarówno GOODRAM 32GB Class 10 jak i ADATA Premier 32GB Class 10. Rozwiązaniem problemu jest wgranie aktualizacji oprogramowania do kamery, ale uwaga, bowiem procedura aktualizacji w tym przypadku jest nieco inna.


Do kamery należy wgrać kolejno dwa pliki aktualizujące: najpierw plik LDS1088.bin (loader), a następnie FWS1088.bin (właściwy firmware). Plik LDS1088.bin jest bardzo mały (ok. 17KB) i jego wgranie nie przyniesie żadnej zauważalnej zmiany ani zmiany numeru wersji. Niemniej jego wgranie jest niezbędne do poprawnej pracy urządzenia.


W załączeniu archiwa z aktualizacjami dla kamer G1WH oraz G1WC.


Procedura aktualizacji z plikami LDS1088 i FWS1088

 1. Sformatuj kartę pamięci do systemu FAT32 w komputerze (najlepiej w systemie Windows).
 2. Po sformatowaniu skopiuj na kartę plik LDS1088.bin.
 3. Włóż kartę pamięci do kamery i podłącz zasilanie kamery. Kamera uruchomi się normalnie i nie będzie żadnych zauważalnych zmian (np. wersja firmware) - to normalne po wgraniu pliku LDS1088.bin.
 4. Wyłącz kamerę, kartę pamięci ponownie umieść w komputerze i sformatuj (jak w pkt 1).
 5. Po sformatowaniu skopiuj na kartę plik FWS1088.bin.
 6. Włóż kartę pamięci do kamery, podłącz zasilanie - procedura aktualizacji rozpocznie się automatycznie. Aktualizacja trwa kilkanaście sekund, a w trakcie tego procesu na ekranie LCD nie są wyświetlane żadne informacje i kamera wygląda jakby się zawiesiła (jedynym wskaźnikiem jest mrugająca kolorowo dioda).
  Nie należy pod żadnym pozorem kamery wyłączać (odłączać zasilania) lub manipulować jej przyciskami w trakcie aktualizacji!
 7. Po zakończeniu aktualizacji kamera uruchomi się normalnie, należy wówczas kartę pamięci sformatować bezpośrednio w kamerze. 

Po aktualizacji oprogramowania cechą charakterystyczną będzie czerwony ekran startowy z logo "Car Black Box" oraz wersja oprogramowania:
 • G1WH-380-160107CBBE (dla modelu G1WH)
 • G1WC-380-160107CBBE (dla modelu G1WC)

Zobacz także

Kompatybilność kart pamięci z kamerami G1WH / G1WC