Do rejestratora jazdy CVR-A7620S-G DUAL można pobrać i zainstalować oprogramowanie (firmware) autorstwa rosyjskiej firmy StreetStorm.


Zalety oprogramowania StreetStorm

Firmware StreetStorm znacząco poszerza zakres funkcjonalny kamery. Niektóre zmiany oraz nowe funkcje dostępne w kamerze po aktualizacji firmware:

 • Podwyższony bitrate video - 15 Mbps z przedniej oraz 10 Mbps z tylnej kamery - co oznacza lepszą jakość obrazu.
 • Automatyczny tryb parkingowy z samoczynnym wykrywaniem postoju (o trybach parkingowych czytaj tutaj)
 • Funkcja prędkościomierza wyświetlanego na ekranie kamery podczas jazdy.
 • Funkcja ostrzegania przed fotoradarami (wymaga samodzielnego przygotowania pliku z bazą lokalizacji fotoradarów) oraz ostrzegania o przekroczeniu prędkości.
 • Dodatkowy sygnał dźwiękowy po odłączeniu zasilania.


Instalacja firmware StreetStorm w kamerze

Plik z aktualizacją oprogramowania należy pobrać ze strony http://www.streetstorm.ru/support/cvrupdate.php (jęz. rosyjski - warto skorzystać z usługi Google Translate), w sekcji CVR-A7620S-G - uwaga, nie pomylić z wersją CVR-A7620-G (bez "S"!). Po rozpakowaniu pojawi się plik firmware.bin. Instrukcja aktualizacji:

 1. Sformatuj kartę pamięci w komputerze.
 2. Plik firmware.bin skopuj na kartę pamięci.
 3. Po skopiowaniu pliku umieść kartę pamięci w kamerze.
 4. Podłącz kamerę do zasilania USB i uruchom ją.
 5. Po uruchomieniu na wyświetlaczu kamery pojawi się pytanie czy aktualizować firmware - zatwierdzić. Nie odłączaj zasilania kamery w trakcie aktualizacji!
 6. Po zakończeniu aktualizacji i restarcie kamery warto także w menu ustawień odnaleźć i wybrać funkcję przywracania ustawień domyślnych.

Po instalacji oprogramowania StreetStorm, domyślnym językiem menu jest język rosyjski. Aby zmienić na angielski, po włączeniu kamery należy wejść do menu klawiszem MENU następnie kolejno nacisnąć sekwencję klawiszy MODE -> REC (po lewej stronie uchwytu) -> strzałka w dół -> REC. Język polski nie jest dostępny w oprogramowaniu StreetStorm.


Powrót do fabrycznego oprogramowania

Oryginalny firmware instalowany fabrycznie w kamerach CVR-A7620S-G DUAL oferowanych w sklepie WR24.PL jest dostępny do pobrania tutaj:

CBB03DPLUSHZDGF.170318.V1.4.zip


Procedura instalacji firmware jest identyczna jak powyżej.