UWAGA! Poniższe informacje nie dotyczą najnowszej partii kamer Viofo obecnych w naszym sklepie od końca stycznia 2018 roku - obecnie sprzedawana wersja ma obiektyw o jasności F/1.8, natomiast zmieniła się tylko plastikowa obudowa wokół.


UWAGA! Na pudełku kamer A119S widnieje informacja o soczewce F/1.6 - nie jest to prawda i proszę się tym nie sugerować. Viofo przysłało do Polski całą partię kamer w opakowaniach od starych kamer, które miały obiektyw o jasności F/1.6.


Poniżej link do oświadczenia autoryzowanego dystrybutora VIOFO w Polsce w tej sprawie:

Oświadczenie Luxury-Goods w sprawie obiektywu kamery A119S

(informację dodano 15.02.2018)


W drugiej połowie roku 2017 rozpoczęła się produkcja kamery Viofo A119S z nową wersją obiektywu. Dotychczasowa soczewka o jasności F/1.6 została zastąpiona soczewką o nieco niższej jasności na poziomie F/1.8. Nowa soczewka ma jednak minimalnie szerszy kąt widzenia (98 vs 101 stopni horyzontalnie), posiada dodatkową warstwę ochronną, a także zapewnia bardziej ostry i wyraźny obraz.


Jak rozpoznać nową wersję soczewki?

Z zewnątrz wersje obiektywów można rozróżnić po obwódce dokoła szklanej soczewki, w nowszej wersji F/1.8 obwódka ta jest szersza.

Powyższe zdjęcie pochodzi z materiału video opublikowanego na kanale BC Hobbyist na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=x1sSxLt6Z3o


Czy nowa soczewka ma wpływ na jakość nagrywanego obrazu?

Zmiana parametrów kluczowego elementu optycznego w kamerze z pewnością ma przełożenie na jakość obrazu, jednakże naszym zdaniem różnica jest minimalna, w praktyce wręcz pomijalna.


Warto obejrzeć przygotowane przez nas porównanie kamer A119S ze starym i nowym obiektywem i samemu ocenić różnicę:Artykuł powstał w oparciu o informacje opublikowane na forum Dashcamtalk:

https://dashcamtalk.com/forum/threads/a119s-lens-comparison-old-f1-6-vs-new-f1-8.30510/