Niejednokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, że podłączenie kamery lub zestawu dual wpływało negatywnie na wewnętrzne systemy samochodu. 


Przykładowo, przewód sygnałowy łączący kamerę przednią i tylną poprowadzony w pobliżu modułu systemu bezkluczykowego w samochodzie może powodować jego nieprawidłową pracę (np. ograniczenie zasięgu działania kluczyka). Zdarzały się także przypadki zakłóceń odbiornika FM w samochodzie po montażu wideorejestratora. Wzajemne zakłócenia w takim wypadku są możliwe i nie wynikają z wady rejestratora czy kabla jako-takiego.


Dlatego też przed instalacją kamery i jej okablowania zalecamy sprawdzenie “na sucho” działania całego zestawu, w celu ustalenia odpowiedniej ścieżki przeprowadzenia przewodu. Wystarczy rozłożyć cały zestaw w miejscu, w którym docelowo mają zostać poprowadzone przewody i zweryfikować działanie systemów samochodu. Jeśli nie wystąpią zakłócenia, wówczas można montować zestaw na stałe przeprowadzając przewody np. podsufitką. 


Sprawdzenie "na sucho" wideorejestratora i jego okablowania przed ostatecznym montażem pozwala wyeliminować czas, nerwy jak i koszty poniesione podczas montażu jak i demontażu całego zestawu.Zobacz także praktyczny wideoporadnik jak przygotować wideorejestrator do pracy przed jego montażem i pracą w samochodzie:

https://www.youtube.com/watch?v=lCGZBN3UaTk