Zgodnie z prawem, każdy Konsument ma prawo do skorzystania z rękojmi. Rękojmia to innymi słowy odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne sprzedawanego towaru. Rękojmia nie jest równoznaczna z gwarancją. Uprawnienia do skorzystania z gwarancji udziela gwarant (z reguły dystrybutor danego produktu) - opisane jest to szczegółowo w artykule "Reklamacja produktu na podstawie rękojmi czy gwarancji?".


Okres odpowiedzialności sprzedawcy wynosi do 2 lat od dnia otrzymania produktu przez klienta, jednakże nie później niż 1 rok od momentu stwierdzenia wady. Rękojmia ma zastosowanie wyłącznie wobec Konsumentów, tj. osób fizycznych, które dokonały zakupu niezwiązanego z prowadzoną działalnością gospodarczą.


Procedura skorzystania z prawa do rękojmi jest następująca:

  1. Wypełnij formularz z oświadczeniem o skorzystaniu z prawa do rękojmi. Gotowy do wypełnienia formularz jest zwykle dołączony do przesyłki z zakupionym produktem, można go także pobrać w formie gotowej do wydruku tutaj: formularz-rekojmia.pdf
    Zwróć uwagę, żeby wypełnić formularz wszystkimi niezbędnymi danymi oraz dokładnie opisać usterkę - pozwoli to nam znacznie szybciej rozpoznać reklamację.
  2. Spakuj reklamowany towar wraz z wypełnionym formularzem oświadczenia i prześlij na adres naszej siedziby. Przesyłkę należy adekwatnie zabezpieczyć na czas transportu. Aby wygodnie nadać przesyłkę na nasz koszt, skorzystaj z serwisu eZwroty Poczty Polskiej, więcej szczegółów tutaj.
    Uwaga! Nie odbieramy przesyłek wysłanych do nas za pobraniem.
  3. Do reklamacji zwykle wystarczy wysłać tylko konkretny wadliwy produkt (np. samą kamerę bez dołączonych do niej akcesoriów), niemniej warto odesłać także takie elementy jak np. zasilacz czy karta pamięci, bowiem niekiedy zdarza się, że przyczyną wadliwego działania kamery jest wada ukryta w tych elementach, nie zaś w samej kamerze.
  4. Na oficjalną odpowiedź na zgłoszoną reklamację rezerwujemy do 14 dni kalendarzowych, jednakże w praktyce większość reklamacji udaje się zamknąć w ciągu ok. 7-10 dni, w zależności od charakteru usterki i obiegu sprzętu do serwisu gwarancyjnego dystrybutora. W wyjątkowych przypadkach, gdy rozpatrzenie reklamacji trwać będzie dłużej niż 14 dni, o fakcie tym informujemy klientów telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej.