Karta pamięci jest kluczowym elementem każdego rejestratora jazdy. Wadliwa, uszkodzona lub niekompatybilna karta pamięci najczęściej przyczynia się do błędnej pracy rejestratora, a w najgorszym przypadku pliki video nie będą poprawnie zapisywane na karcie pamięci. Specyfika pracy kamery (szczególnie w samochodzie) sprawia, że karta pamięci jest nieustannie poddawana procesowi zapisu danych, stąd też należy bezwzględnie wybierać sprawdzone pamięci od renomowanych producentów i wystrzegać się podejrzanych okazji cenowych na nośniki pamięci.


Tematyka wyboru najlepszych kart pamięci, ich specyfika, rodzaje, klasy itp. jest bardziej szczegółowo opisana w artykule WR24.PL. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią:Poradnik: jaką kartę pamięci wybrać do kamery samochodowej?Ważne! Nie wszystkie karty są wzajemnie kompatybilne z kamerami

Co jest bardzo ważne i należy to wziąć pod uwagę zakupując kamerę samochodową: różne karty pamięci różnie współpracują z różnymi kamerami. W uproszczeniu, karta pamięci X może bez problemu współpracować z kamerą Y, ale sprawiać wiele problemów z kamerą Z. 


Z doświadczenia wiemy, że do tego typu sytuacji dochodzi bardzo często, szczególnie jeśli klienci kupują kartę pamięci osobno korzystając z okazyjnej ceny w innym sklepie lub serwisie aukcyjnym. Nie ma nic złego w kupowaniu kart pamięci z innego źródła, ale jeśli już to robimy, trzeba zwrócić uwagę jakie konkretnie karty kupujemy, aby uniknąć potencjalnych problemów.


Na przestrzeni naszej działalności przetestowaliśmy szereg kart pamięci głównie podczas użytkowania w oferowanych przez nas wideorejestratorach. Z obserwacji wynika, iż nie ma tzw. "złotego środka", czyli nośnika uniwersalnego, który będzie funkcjonował poprawnie niezależnie od wybranego modelu kamery samochodowej. Dlatego niezmiernie istotne jest, aby dokonując zakupu kamery dobrać dedykowany lub sprawdzony rodzaj karty. Zachęcamy do konsultacji potencjalnego zakupu z naszym BOK. W oparciu o nasze wewnętrzne testy i doświadczenia w stosowaniu kart pamięci z wideorejestratorami przygotowaliśmy tabelę rekomendowanych kart pamięci do użytku w wideorejestratorach samochodowych. Zachęcamy do zapoznania się z arkuszem: 
Tabela Rekomendowanych Kart Pamięci Do Wideorejestratorów Samochodowych


Uwaga na karty pamięci o pojemności 64GB lub większej

Jeśli rejestrator odmawia współpracy z kartami o dużej pojemności, najprawdopodobniej kartę pamięci trzeba najpierw sformatować do systemu plików FAT32. Więcej informacji w osobnym artykule: 

Karta pamięci o pojemności 64GB lub większej nie działa z kamerą